OPTIMALIZÁCIA DSG PREVODOVKY

 ›  OPTIMALIZÁCIA DSG PREVODOVKY

 

PROBLEMATIKA DSG RADENIA

Továrenské nastavenie spôsobu radenia automatickej prevodovky DSG na koncernových vozidlách značky AUDI, ŠKODA, SEAT, VW nemusí každému majiteľovi vyhovovať. Jedná z vecí, ktorá mnoho majiteľom prekáža je typické radenie vyšších prevodových stupňov v nízkom spektre otáčiek, ktoré častokrát nepresiahnu hodnotu 1500 otáčiek za minútu, čo má inak povedané za následok "podtáčanie" motora. Táto skutočnosť najčastejšie prekáža pri jazde cez mesto okolo rýchlosti 50-60km/h, kedy prevodovka zvykne radiť 5-ty, prípadne aj 6-ty rýchlostný stupeň. Následkom takéhoto podtáčania sa znižuje životnosť dvojhmotného zotrvačníka a ďalších motorických častí, ktorých následna výmena býva neraz finančne náročná.

                                                                     

ÚPRAVA RADENIA DSG PREVODOVKY

Úpravou softwaru v automatickej prevodovke sme schopný tomuto zabrániť. Optimalizáciou radenia DSG prevodovky sa eliminuje "podtáčanie" motora v nižších otáčkach pri jazde po meste, znižovanie životnosti zotrvačníka a ďaľších komponentov, odstránenie nepríjemných vibrácií v nízkom spektre otáčiek a celkovo sa zlepší priebeh a rýchlosť radenia. Po úprave sa takiso zmení jazdný komfort vozidla. Komplexná úprava trvá približne 2 - 3 hodiny.

 

Naša firma ponúka chiptuning na profesionálnej úrovni. Optimalizáciou motorov, resp. chiptuningom sa zaoberáme už niekoľko rokov .Vždy optimalizujeme výkon motora na mieru vozidla. Kedže rešpektujeme normy dané výrobcom zaručujeme spolahlivosť a účinnosť.

Galéria