Chiptuning

 ›  Chiptuning

ČO JE TO CHIPTUNING?

Chiptuning je úprava (optimalizácia) softvéru v riadiacej jednotke motora, ktorá je súčasťou všetkých moderných áut. Úpravou softvérovej časti v riadiacej jednotke je možné docieliť zvýšenie výkonu až o 25% a točivého momentu o 35%. Po takejto úprave dochádza aj k zníženiu spotreby až o 15%. Pre konkrétne parametre úpravy vášho auta nás neváhajte kontaktovať.

 

SPRÁVANIE AUTA PO ÚPRAVE?

Medzi hlavné výhody chiptuningu patrí väčšia dynamika vozdila, skorší nástup krútiaceho momentu z nižších otáčok, menšie oneskorenie medzi momentom zošliapnutia plynového pedála a akceleráciou vozidla, vyššia bezpečnosť pri obiehaní, nižšia spotreba vozidla a celkovo lepší pocit z jazdy.

 

PREČO VOZIDLÁ NIE SÚ CHIPNUTÉ UŽ Z VÝROBY?

Vzhľadom nato, že výrobcovia áut musia pri vývoji motorov a riadiacej  elektroniky pracovať s omnoho vyššími toleranciami vstupných dát a brať do úvahy napr. emisné limity pre rôzne krajiny, rôzna kvalita pohonných hmôt, variabilné klimatické podmienky a v neposlednom rade aj výška poistky podľa výkonu motora, sú konštruktéri nútení k určitým kompromisom vo výkonoch motorov tak, aby dokázali uspokojiť široký trh bez nutnosti vyrábať jeden motor s mnohými softvérovými variantami pre každú krajinu.

chiptuning

Naša firma ponúka chiptuning na profesionálnej úrovni. Optimalizáciou motorov, resp. chiptuningom sa zaoberáme už niekoľko rokov .Vždy optimalizujeme výkon motora na mieru vozidla. Kedže rešpektujeme normy dané výrobcom zaručujeme spolahlivosť a účinnosť.

Galéria